MPJ: Maqedonia kundër ISIS
Ministria e Jashtme ka lajmëruar se Maqedonia është e 50-ta ndër vendet dhe organizatat që i bashkangjiten koalicionit ndërkombëtar për luftën kundër grupit terrorist ISIS.

Maqedonisë i është kërkuar ndihmë dhe për këtë Popovski ka folur me partnerë amerikanë, transmeton Zhurnal.

Edhe DASH ka listuar vendet dhe organizatat ndërkombëtare që i janë bashkangjitur asaj dhe partnerëve në luftën kundër ISIS-it. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 10:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori