Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
MOTI I KEQ / Vështirësi në qarkullimin e automjeteve, shoferët të kenë kujdes
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulta në Maqedoni, kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteveMaqedoni.

Në këto kushte dimërore, ku rrugët paraqiten të lagështa dhe me ngricë, lidhja Auto-Moto e Maqedonisë i ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet me automjete.

Ndalesa për automjetet e rënda zbatohet në Presekë dhe në rrugën Mavrovë-Dibër, ku përdorimi i pajisjeve dimërore është bërë domosdoshmëri.

Gjithashtu, drejtuesit e automjeteve duhet të bëjnë kujdes me shpejtësinë dhe në respektimin e sinjalistikës.

Ndërkohë, si pasojë e motit të keq, në vendkalimin kufitar në Bogorodica, vazhdon të qëndrojë i bllokuar kalimi i automjeteverënda dhe autobusëve për në Greqi. /albeu.com/

Shtuar më 12/01/2017, ora 09:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së