Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshjeshiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë.

Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në pjesën veriore të vendit do të ketë reshjeshiut, ndërsa proceset do të jenë edhe në formë të paraqitjes së stuhive dhe vetëtimave.

Të enjten poashtu do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, si dhe do të fryjë erë e përforcuar veriore.
Shtuar më 13/08/2019, ora 17:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori