Mos u bëni pre e incidenteve
Pëlqej
Tanja Fajon
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Evrodeputetja sllovene Tanja Fajon i ka bërë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të rrinë të qetë dhe të përmbahen nga incidentet e tjera, informon INA.

“Kjo është shumë me rëndësi, ashtu siç është me rëndësi që të kapen kryerësit e vrasjes. Në këtë moment është mirë të veprohet në qetësi dhe me mençuri”, ka theksuar Fajon, e cila është edhe anëtare e Parlamentit Evropian për Evropën Juglindore dhe raportuese për liberalizimin e vizave.

Ajo i ka bërë thirrje autoriteteve në Shkup që të bëjnë çdo gjë që është në fuqinë e tyre për të siguruar një ambient të qetë për të gjithë qytetarët në vendin e tyre dhe të kthehet paqja.

“Vrasjet e tilla dhe konfliktet etnike janë të papranueshme dhe janë në kundërshtim me vlerat evropiane. Marrëveshja e Ohrit është me rëndësi vitale për qytetarët e Maqedonisë për rrugën e tyre drejt BE-së. Çdo dhunë e mëtejshme etnike seriozisht do të rrezikonte rrugën dhe lëvizjen drejt BE-së”, ka theksuar evrodeputetja Fajon, duke i shprehur ngushëllime familjeve për humbjen e të afërmve të tyre. /albeu.com/
Shtuar më 15/04/2012, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian