Mos u bëni pre e incidenteve
Pëlqej
Tanja Fajon
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Evrodeputetja sllovene Tanja Fajon i ka bërë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të rrinë të qetë dhe të përmbahen nga incidentet e tjera, informon INA.

“Kjo është shumë me rëndësi, ashtu siç është me rëndësi që të kapen kryerësit e vrasjes. Në këtë moment është mirë të veprohet në qetësi dhe me mençuri”, ka theksuar Fajon, e cila është edhe anëtare e Parlamentit Evropian për Evropën Juglindore dhe raportuese për liberalizimin e vizave.

Ajo i ka bërë thirrje autoriteteve në Shkup që të bëjnë çdo gjë që është në fuqinë e tyre për të siguruar një ambient të qetë për të gjithë qytetarët në vendin e tyre dhe të kthehet paqja.

“Vrasjet e tilla dhe konfliktet etnike janë të papranueshme dhe janë në kundërshtim me vlerat evropiane. Marrëveshja e Ohrit është me rëndësi vitale për qytetarët e Maqedonisë për rrugën e tyre drejt BE-së. Çdo dhunë e mëtejshme etnike seriozisht do të rrezikonte rrugën dhe lëvizjen drejt BE-së”, ka theksuar evrodeputetja Fajon, duke i shprehur ngushëllime familjeve për humbjen e të afërmve të tyre. /albeu.com/
Shtuar më 15/04/2012, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.