"Monstra", familjarėt kėrkojnė dėmshpėrblim (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Procesi gjyqėsor pėr rastin "Monstra" ka vazhduar sot me dėshmitė e familjarėve tė pesė personave tė vrarė mė 12 prill tė vitit tė kaluar nė liqenin e Smillkovcės. Tė gjithė familjarėt e viktimave mbetėn nė dėshminė qė e kanė dhėnė nė hetuesi, ndėrsa pala mbrojtėse sot nuk kishte pyetje pėr familjarėt.

Para trupit gjykues sot u paraqitėn familjarėt Zorica Nakevska, Goran Nakevski, Dimo Acevski, Biljana Acevska, Dragan Triēkovski, Juliana Triēkovska, Radenko Sllavkovski, Stevka Sllavkovska, Bozhin Stefkovski, Bozhana Stefkovska dhe Aco Stefkovski. Tė gjithė kėta kėrkuan dėmshpėrblim, ndėrsa pėr shumėn do tė prononcohen nė mėnyrė plotėsuese me shkresė, njofton Alsat-M.

Katėr dėshmitarėt tjerė tė propozuar nga prokuroria sot nuk ishin nė sallė, ndėrkohė seanca e ardhshme gjyqėsore ėshtė caktuar pėr tė enjten mė 17 janar. Nė dy seancat parapake gjyqėsore, tė gjithė tė akuzuarit qė ndodhen nė paraburgim, Fejzi Haziri, Agim Ismailoviq, Rami Sejdi dhe Haki Haziri hodhėn poshtė aktakuzėn si tė pa vėrtetė. /albeu.com/


Shtuar më 15/01/2013, ora 16:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.