Mogherini dhe Hahn vizitojnë Maqedoninë
Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogerini, dhe eurokomisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë, Johanes Han pritet të qëndrojnë në Shkup më 18 dhe 19 prill.

Kështu informoi kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e përbashkët për media me homologun e tij slloven, Miro Cerar, i cili po qëndron për vizitë dy ditore në Shkup.

Zaev thotë që Qeveria e Maqedonisë pret që në gjysmën e dytë të këtij muaji, të merr rekomandim të pastër nga komisioni evropian, që do të krijonte kushte për marrje të datës për fillim të bosedimeve për qasje të vendit në BE.


Shtuar më 04/04/2018, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori