Mjekët e Maqedonisë ikin në vende perëndimore
Ata mjekë që janë më të aftë kanë ikur nga Maqedonia në drejtim të vendeve perëndimore për të punuar.

Nga të dhënat e Sindikatës për pavarësi dhe shëndetësi, nga shetti kanë ikur 450 mjekë për të punuar jashtë, raporton Vesti.

Mjekët, përgjithësisht mësojnë gjermanishten dhe norvegjishten e më tej nisen drejt këtyre vendeve për punësim me pagë më të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori