Mjegulla vështirëson qarkullimin në disa qytete të Maqedonisë
Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM) njofton qytetarët për gjendjen e rrugëve në vend, si edhe udhëzon shoferët se si të veprojnë në këto ditë dimri në qarkullimin.

Sipas tyre, për shkak të mjegullës është ulur shkueshmëria në Manastir, Prilep e Resnjë deri më 150 metër, kurse në Tetovë deri më 50 metër.

LAMM kërkon nga shoferët që të jenë të vëmendshëm, të përshtatin shpejtësinë e lëvizjes, si edhe të respektojnë sinjalistikën.

Kujdes duhet të kenë automjetet që lëvizin nëpër gryka dhe ngushtica mali pasi që mund të ketë rrokullisje gurësh.

Dendësia e qarkullimit në rrugët jashtë qyteteve është mesatare, kurse në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje-dalje nga Maqedonia. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2018, ora 19:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori