Miratohet buxheti për Prokuroren Speciale
Në seancën e sotme Kuvendi votoi njëzëri dhe pa debat buxhetin që mundëson funksionimin e Prokurores Speciale.

Buxheti do ti mundësojë Prokurores, Katica Janeva dhe ekipit të saj hetimin e veprave penale të lidhura dhe të cilat dalin nga përmbajtja e materiale të përgjuara.

Ende nuk dihet se kur do të fillojë zyrtarisht Prokurorja Speciale me punë pasi është duke pritur për vendimin e Këshillit nëse prokurorët do votojnë për plotësimin e ekipit prej 14 prokurorëve. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2015, ora 16:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori