I vihet tritoli një banese në Durrës
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë akuzon Maqedoninë
Aleksandër Vulin akuzoi maqedoninë së është bërë qendra e shërbimeve, shkruan Albeu.com

Sipas Vulin, Shkupi sot është bërë si Budapesti dikur, duke shërbyer si qendër kundër Serbisë, hapsirë ku sigurohet financim dhe mbështetje të spiunëve të të gjithë rajonit.

“Qëndrimi i fortë i kryetarit Vuçiq se Serbia nuk do të pranojë autoritetin e ambasadorëve e bënë që vazhdimisht të jetë cak i sulmeve të shërbimeve. Shkupi është bërë hapësirë nga ku vijnë dhe do të vijnë sulmet ndaj Serbisë dhe kryetarit Vuçiq”, thotë Vulin në deklaratë për “Vçerashni novosti”, pas takimit të kryeministrit Zoran Zaev me një nga udhëheqësit e opozitës serbe, Dragan Gjillas.

Ministrja e Mborjtjes i mohon këto akuza. AJo në deklaratë për “Nezavisen vesnik” thotë se pas marrjes së ftesës për anëtarësim në NATO, ne vet kemi kërkuar nga partnerët ndërkombëtar të na ndihmojnë në zbatimin e veting-procedurës ndaj të punësuarve
Shtuar më 19/02/2019, ora 22:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori