Ministri Besimi viziton Shqipërinë
Fatmir Besimi
Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë së bashku me një delegacion sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Ai do të takohet me homologun e tij ministrin e Mbrojtjes, Arben Imamin.

Gjithashtu pritet që Besimi të ketë takim edhe me kreun e lartë politik.

Gjatë takimeve do të këmbehen mendimet dhe qëndrimet për gjendjen e sigurt politike në rajon, si dhe për mundësitë për thellim dhe zgjerim të bashkëpunimit të shkëlqyer të vendosur mes dy ministrive dhe armatave. /albeu.com/

Shtuar më 22/08/2011, ora 10:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori