Ministri Ademi në takim me homologët nga Shqipëria dhe Kosova
Ministri i Arsimit dhe i Shkencës, Abdilaqim Ademi do të jetë sot në Prishtinë, për të marrë pjesë në hapjen e takimit të nëntë vjetor shkencor ndërkombëtar, të organizuar nga Instituti "Alb-Shkenca" me temë diskutimi "Shkenca - faktor i rëndësishëm për zhvillim të qëndrueshëm socio-ekonomik".

Në këtë takim do të jetë dhe ministri i Arsimit i Kosovës, Ramë Muja dhe ministrja e Arsimit e Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla./albeu.com/

Shtuar më 29/08/2014, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori