Minibusi përplaset me një makinë, 15 të plagosur
Një aksident rrugor i ndodhur mbrëmjejn e djeshme në hyrjeqytetitshtipit ka shkaktar 15 të plagosur. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të vendit të quajtur “Tri çeshmi”. Si pasojë e përplases së një minibusi me një makinë në hyrjeqytetit, kanë mbetur të plagosur 15 persona

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur mjetët e ndihmës së shpejtë dhe të zjarrfikësve, të cilët kanë dërguar me urgjencë të plagosurit në spitalin e Shtipit.

Të lënduarit mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa aktualisht janë nën kujdesin e mjekëve.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe uniformat e policisë, të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2015, ora 09:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori