Miloshoski: Politika e LSDM-së, si kali i Trojës
Pëlqej
Në fjalimin e tij në parlament sot, deputeti i VMRO Antonio Miloshoski ka hedhur akuza ndaj LSDM-së duke thënë se politika e tyre është si historia e kalit të Trojës pasi nga njëra anë ofron tjetër gjë ndërsa më pas mundohet të manipulojë dhe të montojë tjetër gjë.

Sipas tij, fillimisht ofron pagë minimale më të lartë ndërsa në anën tjetër tenton të bëj shtet binacional dhe shpallje të popullit maqedonas si kryers të gjenocidit.

"Politika që drejton LSDM është si përralla e kalit të Trojës.
Ofrojnë 30 mijë denarë pagë mesatare ndërsa në anën tjetër shpall popullin si gjenocidbërës e më pas ofrojnë pagë minimale 16 mijë denarë kurse montojnë shtet binacional", ka thënë Miloshoski në fjalimin e tij në Parlament, transmeton Zhurnal.

Më pas Miloshoski ka thënë se gjithashtu LSDM ka rënë dakord që të lirojë të akuzuarit për rastin “Monstra”, “Lagje e Trimave” e “Sopot” në llogari të Zaevit që të mos përgjigjet për rastin Mitmarrja dhe veprat tjera penale për të cilat dyshohet./albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 20:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori