Micov: Ivanovi të mos mashtrohet, të mos ia japë mandatin Zaevit
Stefan Vllahov Micov, duke folur rreth ngjarjeve të fundit politike në Maqedoni dhe PSP-në, ka thënë se marrja e vendimit pas legjitimitet të dhënë nga populli nga ana liderëve politikë, është rënim i strukturave shtetërore të sigurisë.

Micov ka paralejmëruar presidentin Ivanov se "kreu i shtetit nuk duhet të mashtrohet dhe t'i jepë mandatin për formimin e qeverisë së re elementeve kundër shtetit". /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2017, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori