Meta për kufirin: Nuk merrem me Kosovën, e dinë vetë ç'bëjnë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vendosur që të mos komentojë në lidhje me planin e Presidentit Thaçi për ndryshimin e kurifit të Kosovës me Serbinë duke thënë se i interesonte vetëm Shqipëria.

"Si President i Shqipërisë, dua të them se Shqipëria nuk ka asnjë pretendim territorial ndaj askujt dhe ndaj asgjejë. Nuk pretendojmë asnjë lloj pretendimi nga akush dhe për asgjë", tha Meta përballë gazetarit Ccim Peka, përcjell Albeu.com.

"Po flas në emër të Shqipërisë, Kosova ka instiiconet e saj. duhet të marrin përgjegjësitë e tyre", vijoi ai duke lënë të kuptohet se nuk është i interesuar për këtë temë të rendësishme për kombin. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2018, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori