E FUNDIT/ Gjendet i vdekur në breg një 70-vjeçar tek Shkëmbi i Kavajës
Mesazh sensibilizues nga aktorët e Maqedonisë, ”Mos e shit votën"
Pëlqej
Aktorët e Teatrit të Shkupit me një video satirikie bëjnë apel deri tek qytetarët e Maqedonisë që të votojnë sipas vullnetit të tyre dhe në mënyrë demokratike, duke e shfrytëzuar të drejtën themelore, votim pa ndikim.

”Nëse e shet votën ti, shite për me ble një shpi, e me këtë shpi e gëzon një fëmijë” thuhet mes tjerash në spotin e improvizuar ku marrin pjesë aktorë nga ky institucion.

Përndryshe, zgjedhjet lokale në Maqedoni mbahen më 15 tetor dhe nëpër rrjetet sociale janë shtuar mesazhet sensibilizuese për të parandaluar shitjen e votës.


Shtuar më 12/10/2017, ora 12:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori