Merkel: Thur elozhe për Zaevin dhe Tsiprasin
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ju dha mirënjohje kryemistrave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras për guximin e marrëveshjes së arritur, shkruan Albeu.com

Sipas Merkel kjo marrëveshje I mundëson Maqedonisë së Veriut hyrjen në NATO.

“Në çdo konflikt konflikt mund të gjendet zgjidhje nëse ka guxim”, tha Merkel

Mes të tjerash kritikoi politikën nacionaliste dhe izoluese të kryetarit amerikan Donald Trump.

“Duhet të luftojmë për Evropën, për multiratelizmin kundër atyre që mendojnë se mund të bejnë gjithçka vetë”, shtoi kancelarja. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2019, ora 17:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori