Çmenden gazetat maqedonase: Ta q*fsha Parlamentin!
Situata e tensionuar në Maqedoni mes VMRO-së, LSDM-së dhe partive shqiptare, për zgjedhjen e kreut të parlamentit, është përcjellë në masë edhe nga mediet,

E përditshme maqedonase "Sloboden Peçat", në faqen e parë të saj ka shkruar një titull të "çmendur" për debatin në Parlament.

Kjo gazetë e ka vendosur një titull dykuptimor: (D)ebati Parlament".

Në gjihën maqedonase, duke e vendosur shkronjën D në kllapa, fjalia "Debati Parlament" merr kuptimin "Ebati parlament", që merr kuprimin e "Ta q*fsha Parlamentin", transmeton "Gazeta Lajm".

Titulli i kësaj gazete kritike ndaj pushtetit, reflekton nervozizmin që është krijuar në opinion për shkak të bllokimt të qëllimshëm të punës së Parlamentit. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2017, ora 15:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori