Mehmeti: Ivanov është fajtor për shpërthimin e krizës
Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti dje ka deklaruar se kryetari i ashtuquajtur Gjorge Ivanov, në mënyrë të drejtpërdrejtë është shkaku kryesor i shpërthimit të krizës politike pas shpalljes së vendimit për falje të 12 prillit.

“Me një vendim të tillë kontraverz ai shkeli kushtetutën, ligjet dhe thirret në ligjin që është i zhdukur në Kuvend, por ajo çka është më e keqja para se gjithash nga një profesor, ai shkeli dy parime kryesore në drejtësi, prezumimi i pafajësisë dhe e gjykimi fer në drejtë’, deklaroi Mehmeti. /Albeu.com/
Shtuar më 28/05/2016, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori