Mehmeti: Dorëheqja pasojë e rezultatit zgjedhorë
Deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ermira Mehemeti-Devaja ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha. Sipas saj, dorëheqja e kryetarëve politikë vjen si pasojë e zgjedhjeve dhe është parimi më demokratik dhe më parimor në proceset poltike demokratike.

“Pra është një model i mirë i cili unë besoj se duhet të zbatohet jo vetëm në politikën shqiptare, pavarësisht në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni apo diku tjetër, por në përgjithësi në këtë pjesë të Evropës. Nëse ne aspirojmë të bëhemi shtete të mirëfillta demokratike me standarde evropiane, unë besoj se edhe ky është një nga ato parime apo standarde evropiane të cilat duhet të zbatohen në politikbërjen tonë”, tha Mehmeti- Devaja.
Shtuar më 30/06/2013, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori