Mediat greke komentojnë qeverinë e Shkupit
Mediat kryesore greke, "Kathimerini" dhe "To Vima" i kanë kushtuar artikuj zgjedhjes së qeverisë së re në Maqedoni.

Gazetat në fjalë shkruajnë se fitorja e Gruevskit ishte e pritshme.

Ata komentojnë se qeveria përbëhet sërish nga koalicioni VMRO-BDI dhe se është kundërshtuar nga PDSH e se është "injoruar" nga LSDM, e cila s'ka hyrë në Kuvend.

Grekët shkruajnë se qeveria e re nuk ka ndonjë ndryshim të madh me qeverinë paraardhëse. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2014, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori