Mediat gjermane: Ivanov po ecën në rrugën e diktatorit Milosheviç
Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në një artikull dedikuar krizës politike në Maqedoni shkrun se, presidenti Ivanov po ndjek rrugën e diktatoritdhunshëm, Sllobodan Miloshevic, raporton INA.

“Rama thotë se platforma nuk përmbanë kushte, por vizion. Nuk është ndonjë risi se sundimi i së drejtës dhe ndarja e pushtetit nuk funksionojnë mirë në Ballkanin Perëndimor. Por kjo që po ndodhë tani në Maqedoni, nuk ka ndodhur që nga rënia e diktatoritdhunshëm serb, Sllobodan Milosheviq në vitin 2000: Një shef i shtetit në mënyrë të hapur kundërshton ta pranoj rezultatin zgjedhor, shkruan FAZ në edicionin e sotëm në tekstin me titull “Në konfuzionin shkupjan”. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2017, ora 22:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori