Mbyllen pikat kufitare me Greqinė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tre vendkalimet kufitare qė ēojnė drejt Greqisė do tė mbyllen pėr shtetasit e Maqedonisė, tė cilėt nuk kanė udhėtuar gjatė vitit tė kaluar nė Greqi. Ministria pėr Punė tė Brendshme ka njoftuar nė mėngjes se nga pala greke ka marrė informacion ku pėr shkak tė problemeve teknike nė sistemin e kalimit kufitar grek, nė Greqi mund tė hyjnė vetėm veturat dhe personat, shtetas tė Maqedonisė tė cilėt gjatė kėtij viti kanė hyrė mė sė paku njė herė nė Greqi, njofton Zhurnal.

Pėr hyrje dhe dalje nga Greqia nuk do tė ketė problem pėr qytetarėt tjerė.

Pala greke beson se brenda ditės sė sotme do ta zgjedhė kėtė defekt nė sistemin e kalimit kufitar dhe prej ditės sė nesėrme do tė fillojė sėrish qarkullimi normal i qytetarėve tė Maqedonisė. /albeu.com/
Shtuar më 01/03/2013, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.