Mavrova dhe Kodra e Diellit mbulohen nga bora (FOTO LAJM)

Maqedonia po përballet me një mot të ftohtë dhe reshje të dendura të shiut.

Në vendet malore si qendra e skijimit në Mavrovë dhe në Kodrën e Diellit bora ka rënë me një dendësi mesatare duke bërë të mundur hapjen e qendrave të skijimit.

Temperaturat janë nën zero dhe kjo ka ndikuar në nivelin e borës edhe në vende tjera malore.
Shtuar më 24/10/2017, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori