Matthew Nimitz viziton Athinën e Shkupin
Nga dita e sotme i dërguari personal i sekretarit të përgjithshëm të kombeve të bashkuara në bisedimet për emrin, Matthew Nimitz do të jetë për një vizitë zyrtare në Maqedoni dhe Greqi.

Nimitz pritet që ta takohet me zyrtarët e lartë të dy vendeve dhe objektivi do të jetë përshpejtimi i procesit për gjetjen e një zgjidhje për kontestin e emrit. /albeu.com/

Shtuar më 09/09/2013, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori