Marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit
Shkollat e mesme në Tetovë organizojnë marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditësalfabetit.

Për hir të 22 Nëntorit,ditësalfabetit Unioni i Shkollave të Mesme Tetovë ka organizuar marsh simbolik dhe program festiv. Marshi do të jetë me pikënisje në shkollën Medicinale SHMKM “Nikolla Shtejn” – Tetove ora 12 : 00.

Do të vazhdojë deri në qendër të Tetovës. Më pas programi do të vijojë në Pallatin e Kulturës me fillim të orës 13 : 00.

Programi do të përmbajë këngë,poezi,recitale të organizuara me iniciativë të vet nxënësve. /albeu.com/
Shtuar më 22/11/2017, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori