Marin Mema: Artan Grubi, mbrojini shqiptarët në parlament e jo në Facebook
Artan Grubi e kritikoi emisionin "Ekskluzive në Top Channel, duke thënë se drejtuesi i emisionit, Marin Mema e ka transmetuar realitetin në mënyrë sipërfaqësore.

Pas kësaj ka reaguar menjëherë Marin Mema.

Ja postimi i Marin Memës në Facebook

Sapo me treguan nje reagim ne faqen e tij personale por edhe ketu te nje personazhi qe mban postin e keshilltarit te kreut te BDI ne Maqedoni Ali Ahmeti a eshte deputet nuk e di. Sipas tij emisioni i sotem ne Reke te eperme ishte siperfaqesor ha ha ha ha ha Artan Grubi na qenka shqetesuar ashtu si shefi i tij pjese e qeverise por qe nuk goxon as te thote dhe as te beje asgje per Reken.

Sa i takon shoqates Josif Bageri qe citohet nga zoti Grubi po ben nje pune per tu lavderuar por kjo sdo te thote se Reka e eperme eshte nje ceshtje eksluzive… Zoti Grubi duhet te shqetesohet se cka bere politika shqiptare ne maqedoni per kete ceshtje e me pas te flase per emisionet ne Top Channel.

Rrugetimi i sotem ishte nje menyre per te sjelle ne syte e te gjitheve te vertetat e nje komuniteti qe pak njihet ne Shqiperi… E ne kete rast cdo inisiative duhet te ishte mirepritur.

Por heshtja zotit Grubi i paska djegur dhe mendon se mund te lahet me ndonje citim te shefit te tij neper emisione duke harruar te thote se partia ku ben pjese eshte pjese e qeverise , qe do te thote se mund te marre nisma konkrete dhe per kete nuk mjaftojne pallvrat. Mua nuk me intereson asnje nga partite shqiptare ne Maqedoni, mua me interesojne shqiptaret, miqte e mij ne maqedoni , ato qindra sms qe me erdhen nga Tetova, Gostivari, Dibra e Shkupi e nga gjitha zonat ku ka shqiptare.

Kjo ka me vlere per mua se sa disa kollarisur. Prandaj falenderoj te gjithe shqiptaret kudo qe jane , ata shqiptare qe nuk i varin komentet nga qejfet e kollares dhe poltrones. Une bej punen time me pasterti dhe ndershmeri dhe do ta bej cdo dite pavaresisht komenteve te klienteve politike qe i jane prekur interesat.

Me falni zoti Grubi po duke mos ju njohur nuk mund tju mbeshtes, ndoshta sepse keni marre mandatin per te mbrojtur interesat e shqiptareve ne parlament e jo ne FACEBOOK. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2014, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori