Maqedoninë dhe Bullgarinë do t'i bashkojë edhe hekurudha
Pëlqej
Sot në Shkup drejtori i Ndërmarrjes publike Hekurudhat e Maqedonisë -Infrastruktura Shkup, Irfan Asani do të takohet me drejtorin e Hekurudhave bullgare Krasimir Papukçiski.

Tema e takimit do të jetë ndërtimi i korridorit 8 në pjesën hekurudhore i cili pritet t’i lidhë dy shtetet.

Takimi do të mbahet në hapësirat e N.P Hekurudhat e Maqedonisë –Infrastruktura Shkup.


Shtuar më 17/05/2018, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori