Maqedonia, vendi më i pasigurt në Ballkan
Maqedonia është vendi më i pasigurt në të gjithë Ballkanin.

Kjo, sipas raportit më të fundit të organizatës "Global Peace".

në këtë studim, Maqedonia renditet në vendin e 87-të nga 162 vende të botës.

Nga vendet e rajonit, Serbia llogaritet të jetë vendi më i sigurt duke u renditur në vendin e 52-të, Mali i Zi (55), Bosnja (61), Shqipëria (65) dhe Kosova (64).

Vendet më pak të sigurta janë Afganistani dhe Siria. /albeu.com/
Shtuar më 06/08/2014, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori