Maqedonia tenton të ekstradojë agjentët nga Greqia
Ministria e Drejtësisë do t’i bindë gjykatat e Greqisë se amnistinë nga Ivanov që e kanë fituar agjentët Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski është joligjore.

kërkesën e re për ekstradim që e përgatisin autoritetet e Maqedonisë, pjesa më e madhe e argumenteve do të përkushtohen në falje për 56 të dyshuar nga PSP-ja para dy vitesh, që vetë Ivanov pas disa muajsh e tërhoqi.

“Në këtë kërkesë referohemi në argumente nga aktvendimi i faljes. Detajisht do të arsyetohet si presidenti Ivanov e ka sjellë vendimin për të cilin në atë moment nuk ekzistonte bazë”, thonë nga Ministria e Drejtësisë.
Shtuar më 16/12/2018, ora 15:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori