"Maqedonia është greke, nuk pranojmë as emrin Maqedonia e Re"
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
"Maqedonia është një dhe është greke nuk do të lejojmë që ky emër të qendrojë edhe në një vend tjetër", ka thënë lideri i partisë greke Unioni Qendror, Vasilis Leventis.

Leventis ka thënë para bashkëpartiakëve se partia e tij nuk do të pranojë asnjë emër madje as emrin Maqedonia e re.

Lideri i partisë greke Unioni Qendror Vasilis Leventis, ka paralajmëruar qytetarët por edhe politikanët se vitin e ardhshëm në Greqi do ketë dy palë zgjedhje ku do të marrë në konsideratë edhe Maqedoninë, si territor i Greqisë. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2016, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.