Maqedonia pjesë e spiunazhit amerikan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një marrëveshje "sekrete" edhe me Maqedoninë, sa i përket përgjimeve.

Në mesin e vendeve të ashtëquajtura "të treta" bën pjesë edhe Maqedonia.

Sipas dokumentit, marrëveshja sekrete përfshin 33 vende të botës dhe është bërë për të shfrytëzuar kabllot optike për të këtyre shteteve për përgjim.

Në mesin e vendeve është Shqipëria, Kosova dhe vendet përreth. /dionis xhafa - albeu.com/
Shtuar më 22/06/2014, ora 12:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori