"Maqedonia nuk ka alternativë tjetër, duhet të votojë pro Kosovës në UNESCO"
Talat Xhaferri Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë ka dhënë një interevistë për Radio Televizionin e Kosovës ku u shpreh se Maqedonia duhet të votojë Kosovën në UNESCO sepse nuk ka alternativë tjetër.

“Nuk ka alternativë tjetër për UNESCO-n, pasi Maqedonia ka pranuar pavarësinë e Kosovës dhe nuk ka arsye të sillet ndryshe në kontekst të marrëdhënieve ndërkombtëare, edhe përkundër asaj që Serbia kërcënohet me masa reciprociteti në lidhje me çështjen e emrit”, tha Xhaferri.

Po ashtu ai u shpreh se Kosova është potencial i madh tregtar për Maqedoninë. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2017, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori