Maqedonia në zgjedhje më 11 dhjetor
Liderët e katër partive më të mëdha parlamentare VMRO-DPMNE, BDI, LSDM dhe PDSH, kanë nënshkruar dokumentin e marrëveshjes së nënshkruar të Përzhinës, që zgjedhjet të mbahen më 11 dhjetor 2016.

Po ashtu në marrëveshje nënvizohet që partitë të angazhohen për fushatë të lirë demokratike zgjedhore, duke përjashtuar dhunën. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 11:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori