Maqedonia mund ta humbë rekomandimin për në BE?
Ambasadori britanik në Shkup, Charles Garret ka deklaruar se ka rrezik që Maqedonia ta humbë rekomandimin për të nisur negociatat për hyrje në BE.

Garret shpjegon se jo të gjitha shtetet anëtare të BE-së janë pro që Maqedonia të nisë negociatat për anëtarësim.

Ai vlerëson më tej se duhet një parlament më tepër funksional ngase është dhe tha se edhe VMRO-ja dhe LSDM-ja duhet ta zgjidhin krizën politike në vend, e cila vjen përmes bojkotit të Kuvendit nga opozita./albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 14:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori