Maqedonia e Veriut merr ndihma të tjera nga Kina për përballimin e COVID 19
Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmanin informoi se ka arritur edhe pjesa e dytë e donacionit me teste mjekësore nga Kina.

“Arriti edhe pjesa e fundit e donacionit nga Kinateste dhe pajisje mbrojtëse personale”, shkruan OsmaniFacebook.

Ai tha se ka realizuar edhe një bisedë të përbashkët online me ambasadorin kineze!.
Shtuar më 20/04/2020, ora 15:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori