Maqedonia, e fundit për paqe në rajon
Instituti për ekonomi dhe Paqe ka bërë renditjen e 162 shteteve në botë, nga vendet më të qeta deri në ato më në konflikt.

Ky institut për këtë bërë këtë renditje përfshin 22 parametra të ndryshëm.

Maqedonia renditet e fundit në rajon për nga indeksi i paqes në vend, në vendin e 87-të.

Nga të dhënat, dilet se vetëm 22 shtete në botë nuk janë fare konlikte, ndërsa situata në përgjithësi është e rëndë. /albeu.com/
Shtuar më 17/08/2014, ora 14:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori