Maqedonia do të përgatis një ligj i ri për qasje të lirë në informata
Ligji i ri i propozuar nga qeveria dhe organizatat jo-qeveritare ërveçëse do të krijoj qasje të lirë informative, do të përfshijë masa ndëshkuese dhe sanksione për institucione që nuk do të japin informacione për qytetarët dhe palët që do të kërkojnë informacione, për një afat të caktuar.

Kërkohet gjithashtu nga Qeveria dhe ministria e drejtësisë që mos kenë qasje selektive ndaj zgjidhjeve të reja. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2018, ora 20:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori