Maqedonia dhe Serbia shtojnë bashkëpunimin
Pëlqej
Maqedonia dhe Serbia do të bashkojnë ambasadat e tyre në të gjithë botën.

Kjo, pasi sot në Shkup, ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç ka nënshkruar një marrëveshje me Popovskin, për të shfrytëzuar në mënyrë sa më racionale përfaqësitë diplomatike.

Daçiç ka arritur po ashtu tia mbush mendjen Popovskit që të dyja shtetet të mund të mbajnë një mbledhje të përbashkët ndërqeveritare./albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 14:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori