Maqedonia - 23 vjet pavarësi
Maqedonia sot feston 23 vite të pavarësisë së saj si shtet i pavarur dhe sovran.

Sot mbushen 23 vite, që kur qytetarët shprehën vullnetin për një shtetpavarur që pas shkatërrimit të Jugosllavisë.

Mbi 95 % e qytetarëve të Republikës ishin për shtetpavarur në referendumin e vitit 1991. /albeu.com/

Shtuar më 08/09/2014, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori