Maqedoni, shqiptarët protestë për 28 Nëntorin
Lëvizja Qytetare Zgjohu do të kremtojë festën e Pavarësisë me një formë të protestës para ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë. Sipas kësaj shoqate, në mbrëmje, me rastin e Ditës së Flamurit, organizohet koncert ku janë të ftuar qytetarët në festimin e Ditës së Flamurit dhe me flamuj kombëtar, të NATO dhe të BE.

Sipas drejtuesve të Zgjohu protesta është dhe demonstrim i vullnetin e palëkundur të shqiptarëve për t'iu bashkangjitur flamurit tonë kombëtar në Bruksel dhe të tjerëve nëpërmjet integrimit në NATO dhe në BE.
Shtuar më 28/11/2010, ora 12:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori