MAQEDONI/ Shkarkohet kryeshefi, ngacmonte seksualisht kolegen e tij
Kryeshefi i Stacionit Policor (SP) Gazi Babë është shkarkuar nga detyra nën pretekstin se gjatë vitit 2019 disa herë, ndërsa së fundmi më 7 nëntor të vitit të kaluar duke shfrytëzuar pozicionin e kryeshefit, seksualisht ka shqetësuar një nëpunëse të policisë të punësuar në stacionin në fjalë.

Deri tek ky konstatim ka ardhur Shërbimi për KontrollBrendshëm dhe standarde profesionale në koordinim me SPB-Shkup, pas marrjes në pyetje dhe bisedave informative me të gjithë të involvuarit në këtë rast.
Shtuar më 20/01/2020, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori