Maqedoni-Serbi, vetëm me letërnjoftime
Qytetarët e Maqedonisë dhe Serbisë do të lëvizin tashmë vetëm me letërnjoftime biometrike mes dy vendeve. Ministrat e Punëve të Brendshme të Maqedonisë dhe Serbisë, Gordana Jankullovska dhe Ivica Daçiq, sot në Ohër do ta nënshkruanjë Marrëveshjen për kushtet për udhëtim të shtetasve të dy vendeve, shkruan INA.

Marrëveshja që mundëson këtë aspekt të ri të lëvizjes së lirë nënshkruhet në margjinat e Forumit dyditor ministror për drejtësi dhe punë të brendshme: BE - Ballkani Perëndimor. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2011, ora 13:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori