E FUNDIT/ Sulmohet Tom Doshi në Shkodër
Maqedoni, prodhuesit e duhanit kërkojnë rritjen e çmimit
Prodhuesit e duhanitMaqedoni janë duke kërkuar që përveç subvencioneve, për shkak të harxhimeve të larta, të ketë edhe rritje të çmimit për 20%.

Deri më sot duhet të nënshkruhen marrëveshjet ndërmjet prodhuesve të duhanit dhe duzinave për blerjen e duhanit. Prodhuesit e duhanit konsiderojnë se me rritjen e subvencioneve, do të rritet edhe cilësia e duhanit.

Nga korrja e vitit të kaluar, duhani u ble për 217,5 denarë për kilogram, kurse tani kërkohet që çmimi të rritet në 244 denarë. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2018, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori