MAQEDONI/ 72 raste të reja me Kovid-19, tre të vdekur dhe 54 të shëruar
Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 793 testet e kryera pozitiv kanë rezultuar 72 persona, përcjell INA.

Sipas qyteteve prin Shkupi me 24 raste, Kumanovë-6, Dibër-4, Shtip-3, Prilep-1, Tetovë-2, Strugë-9, Veles-1, Ohër-1, Kavadar-1, Gostivar-4, Gjevgjeli-3, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Koçanë-3, Probishtip-1, Berovë-1, Valandovë-1, Vinicë-1, Delçevë-3, Sveti Nikollë-1.

Instituti i Shëndetit Publikë ka regjistruat 54 persona të shëruar: Shkup-8, Kumanovë-7, Shtip-4, Tetovë-1, Strugë-4, Veles-2, Manastir-2, Ohër-4, Gostivar-11, Gjevgjeli-1, Kriva Pallankë-2, Koçanë-1, Berovë-1, Vinicë-1, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-2.

Kanë nderuar jetë 3 persona, një paciente nga Strumica e moshës 44 vjeçe, një pacient nga Gostivari 58 vjeçar dhe një 70 vjeçar nga Ohri.
Shtuar më 09/09/2020, ora 16:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori