Maqedoni, 66 % e qytetarëve jetojnë keq
Sipas një ankete të realizuar nga Instituti për Demokraci Sociale "Progres", qytetarët e pyetur se në çfarë gjendje sociale dhe ekonomike po jetojnë gjatë këtij viti, rreth 66 % prej tyre theksojnë se jetojnë në gjedje tejet të keqe. Vetëm 18 % jetojnë në gjendje të mirë ekonomike dhe sociale, informon agjencia e lajmeve INA.

Mbi 50,9 % e të anketuarëve janë deklaruar se vendi po ecën në drejtim të gabuar, ndërsa vetëm 34 % kanë theksuar të kundërtën.

Mbi 65 % theksojnë se Qeveria nuk reagon në mënyrë të duhur përballë shtrenjtimeve të fundit dhe thellimit të krizës, ndërsa vetëm 16 % arsyetojnë politikat qeveritare.

Anketa e "Progres" është realizuar nga 23-25 mars 2012, ku janë anketuar mbi 1110 anketues nga mbarë vendi, lidhur me gjendjen ekonomike dhe sociale në vend. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2012, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori