Maqedoni / 3 muaj burg nëse vjedh 7 kavanozë me ajvarë
Një shtetas nga Maqedonia është dënuar me 3 muaj burg për shkak se kishte vjedhur 7 kavanozë me ajvarë.

Gjykata në Kriva Pallankë, e ka cilësuar këtë vepër penale si "vjedhje e rëndë".

"Vjedhja është vjedhje, dhe ligjet dhe gjyqtarët në Maqedoni janë rigoroz kur bëhet fjalë për drejtësi", shkruajnë portalet pro-qeveritare Maqedonase. /albeu.com/

Shtuar më 01/11/2016, ora 10:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori