MAQEDONI/ 29 të vdekur, 1069 raste të reja dhe 1242 të shëruar nga Covid-19
Numri i të shëruarve gjatë ditës së sotme ka qenë më i lartë se i të infektuarve.

Kështu nga 3 012 testime të kryera, 1 069 kanë rezultuar pozitivë, ose 35% e testevekryera, ndërsa janë shëruar edhe 1 242 persona.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 29 pacientë.
Shtuar më 01/12/2020, ora 19:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori