MAQEDONI/ 22 humbje jete dhe 1342 të infektuar në 24 orët e fundit
Siç informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit nga 3399 testime të realizuara, 1342">1342 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-479, Kumanovë-52, Dibër-20, Shtip-45, Prilep-84, Tetovë-58, Strugë-52, Veles-59, Manastir-83, Ohër-49, Kavadarc-42, Gostivar-63, Gjevgjeli- 33, Strumicë-29, Kriva Pallankë-12, Radovish-12, Krushevë-5, Koçan-33, Probishtip-10, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-2, Pehçevë-2, Berov[-4, Vallandovë-4, Vinic-4, Delçevë-22, Kratovë-7, Sveti Nikollë-13, Kërçovë-31, Resnjë-13 dhe Negotinë-18.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 679 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq 22 pacientë e kanë humbur betejën me Co vid-19./TV21
Shtuar më 03/12/2020, ora 18:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori